GÓRZYCA Spartakiada Ziemi Lubuskiej dla Osób Niepełnosprawnych

gok4Nie było przegranych

Na terenie Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego odbyła się siódma już edycja „Spartakiady Ziemi Lubuskiej dla Osób Niepełnosprawnych”

W tym roku w zawodach uczestniczyło 14 placówek z województwa lubuskiego oraz z województw ościennych, w tym dziewięć Warsztatów Terapii Zajęciowej, cztery Środowiskowe Domy Samopomocy oraz jeden Powiatowy Ośrodek Wsparcia.
Organizatorzy przewidzieli pięć konkurencji indywidualnych przeprowadzonych osobno dla kobiet i mężczyzn oraz trzy konkurencje drużynowe. Dodatkową atrakcją była ocena elementu promującego placówkę, każdy ośrodek miał możliwość wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale i pomysłowością czy kreatywnością.
Wszystkie konkurencje wzbudzały wielkie emocje i motywowały do dalszej rywalizacji. Poziom drużyn był bardzo wyrównany i o ostatecznej klasyfikacji decydowała ostatnia konkurencja.
W starciu WTZ Żabice kontra WTZ Sulęcin zwycięzcą zostało WTZ Żabice, z łączną sumą 77 punktów.
W turnieju nie było przegranych. Nagrodzonych i uhonorowanych było łącznie 69 zawodników. Każda drużyna otrzymała pamiątkowe puchary i dyplomy.
Imprezę zorganizowali m. in.: Warsztat Terapii Zajęciowej w Żabicach, Gminny Ośrodek Kultury oraz Kompleks Sportowo-Rehabilitacyjny w Górzycy. Współorganizatorami byli: Urząd Gminy Górzyca, Starostwo Powiatowe w Słubicach, Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie „Humanitas” oraz Klub Tenisowy „Smecz” z Górzycy. W przygotowania włączyli się również uczniowie z Zespołu Szkół w Górzycy oraz Klub Sportowy „Odra” Górzyca.
Uczestników imprezy zaszczycili swoją obecnością, wicemarszałek województwa lubuskiego Romuald Gawlik, członek zarządu powiatu słubickiego Amelia Szołtun, wójt gminy Górzyca Robert Stolarski oraz inni zacni goście.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom imprezy oraz wszystkim zespołom, które w tym roku tak licznie zgłosiły się do uczestnictwa w zmaganiach sportowych (red.).