GÓRZYCA Już po raz szósty

gok5Szkoła otwartych serc

Hasło tegorocznej imprezy brzmiało „Szkoła otwartych serc”

Festyn jest cykliczną imprezą organizowaną przez rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Odbył się już po raz szósty. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali ciekawy program artystyczny. Oprócz montażu słowno-muzycznego goście obejrzeli pokazy taneczne. Zabawę umilały również występy seniorów: zespołu muzycznego „Młodzi Duchem” oraz Górzyckiej Kapeli Ludowej.
Festyn miał na celu zachęcenie mieszkańców gminy do wspólnego, aktywnego spędzania czasu. Dzieci mogły bawić się na dmuchanym zamku, uczestniczyć w konkurencjach sportowych oraz wykazać się talentami aktorskimi i muzycznymi podczas występów artystycznych. Chętni mogli zobaczyć z bliska wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Górzycy.
Mieszkańcy chętnie korzystali ze specjałów przygotowanych przez rodziców i nauczycieli. Zajadali się przygotowanym ciastem, pierogami, frytkami, szaszłykami oraz sałatkami. Wśród licznych stoisk było również stanowisko Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słubicach, przy którym mieszkańcy mogli zmierzyć ciśnienie, poziom cukru i zapoznać się z metodami zapobiegania rakowi piesi.
Wszyscy z niecierpliwością czekali na loterię fantową, losowanie nagród oraz licytację.
Frekwencja, jak co roku, dopisała. Rodzice i dzieci poczuli się prawdziwymi gospodarzami szkoły.
Impreza nie doszłaby do skutku gdyby nie zaangażowanie rodziców, nauczycieli oraz pomoc licznych sponsorów. Pieniądze pozyskane z festynu zasilą konto Rady Rodziców i częściowo zostaną przeznaczone na pomoc poważnie choremu absolwentowi naszej szkoły Michałowi Fiukowi.
Wszystkim uczestnikom i darczyńcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania w naszej szkole.
WIOLETTA FRĄCALA