GÓRZYCA Jubileusz szkoły w Czarnowie

gok3Na tradycji budujemy przyszłość

Jubileusz 70-lecia Szkoły Podstawowej im. Kresowian w Czarnowie był okazją do tego, aby przeszłość spotkała się z teraźniejszością

Z jednej strony przywołane zostały wyjątkowe wspomnienia u wszystkich tych, którzy pamiętają początki powstawania szkoły, z drugiej młodym pokoleniom można było przybliżyć jej bogatą historię.
Uroczyste obchody 70-lecia szkoły rozpoczęły się mszą, która odbyła się na boisku szkolnym. Brali w niej udział absolwenci, zaproszeni goście, dyrekcja i nauczyciele, a także uczniowie. Podniosłość chwili podkreśliło poświęcenie nowego sztandaru szkoły.
Po mszy delegacja uczniów i nauczycieli udała się na cmentarz, aby złożyć kwiaty na grobach nieżyjących już nauczycieli. O godzinie 17.00 rozpoczęła się część oficjalna, podczas której nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru dyrektorce, która z kolei przekazała go uczniom. Później po raz pierwszy, uroczyście odśpiewano hymn szkolny autorstwa ucznia klasy 4, Bartosza Szandurskiego.
W czasie uroczystości uczniowie przedstawili historię szkoły i zaprezentowali program artystyczny. Głos zabrali także zaproszeni goście, wśród nich Robert Stolarski, wójt gminy Górzyca oraz Małgorzata Gniewczyńska dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.
Po części oficjalnej goście i absolwenci szkoły zwiedzali przygotowane wystawy oraz obejrzeli prezentację dotyczącą historii szkoły. Następnie nadszedł czas na poczęstunek i indywidualne spotkania absolwentów, byłych i obecnych dyrektorów oraz nauczycieli.
Tego dnia można było nabyć pamiątkowe gadżety: płytę z prezentacją, kubki, długopisy oraz koszulki z logo szkoły.
Święto szkoły było okazją do wspomnień, które choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Wszystkim absolwentom i sponsorom serdecznie dziękujemy (red.).