SŁUBICE Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

sp9Oni znają się na bezpieczeństwie

Tor przeszkód, miasteczko drogowe, a także pierwsza pomoc i część pisemna – to kategorie, z którymi musieli się zmierzyć 14 maja uczniowie dziesięciu podstawówek oraz czterech gimnazjów z terenu powiatu w kolejnej edycji powiatowego turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Turniej odbył się na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach. Zorganizowało go: Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa Policji w Słubicach, Słubicki Automobilklub oraz wspomniana “trójka”.
– Sam nie wiem, czego się bardziej boję: testu czy toru przeszkód. Ale muszę dać radę! – śmiał się 11-letni Tomek. – Takie turnieje są bardzo fajne, bo oprócz zabawy możemy się naprawdę sporo nauczyć – dodał jego kolega.
W kategorii gimnazjów najlepsze okazało się Publiczne Gimnazjum w Cybince, przed Gimnazjum nr 2 w Słubicach oraz Gimnazjum w Ośnie Lubuskim. Wśród podstawówek zwyciężyła szkoła w Golicach, a kolejne miejsca zajęły: Szkoła Podstawowa nr 3 w Słubicach oraz w Białkowie.
Indywidualnie (wśród uczniów gimnazjów) nie do pokonania okazał się Hubert Ptak. Na podium znaleźli się także: Bartosz Kuźmicz oraz Klaudia Banaszkiewicz.
Jeśli chodzi o szkoły podstawowe, to pierwsze miejsce zajął Hubert Kosiński, drugie Cyprian Jurkowski, a na trzecim stopniu podium uplasował się Jakub Kalinowski. Gratulujemy! Nagrody i dyplomy wręczali m.in.: wicestarosta słubicki Leopold Owsiak oraz dyrektorka SP 3 Hanna Wróbel (red.).