SŁUBICE Świętowaliśmy Światowy Dzień Książki!

bibo2Mnóstwo atrakcji w bibliotece

Z okazji Światowego Dnia Książki, który przypada 23 kwietnia, w bibliotece słubickiej odbyło się wiele atrakcyjnych spotkań

Bibliotekę odwiedziły dzieci z słubickich przedszkoli (“Jarzębinka” oraz “Pinokio”), pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej nr 2 i 3 i “Euregio” oraz najmłodsze dzieci z bibliotecznej Grupy Zabawowej i Klubu Plastusia. Podczas wizyt dzieciom czytane były bajki pt. “Franklin i książka
z biblioteki” i “Wizyta w bibliotece”. Maluchy obejrzały ciekawą prezentację pt. “Od pisarza do czytelnika”, dowiedziały się ciekawych informacji na temat powstawania książki, poznały zasady zapisania się do biblioteki i korzystania z jej zasobów, usłyszały także o prowadzonej działalności kulturalnej dla dzieci i młodzieży.
Grupa młodych aktorów z pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach przedstawiła bajkę czytelniczą pt. “Dziwny sen Michasi”, przygotowaną pod kierunkiem wychowawcy Halinki Samsonowicz, których kunszt aktorski podziwiały słubickie przedszkolaki.
W oddziale dziecięcym biblioteki spotkali się również laureaci wyróżnionych prac plastycznych w IV edycji Gminnego Konkursu Plastycznego pt. “Baśniolandia, kraina moich marzeń – w szkole”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Słubicach. Autorzy prac otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.
Wszyscy uczestnicy spotkań w bibliotece otrzymali pamiątkowe zakładki do książek, słodkości oraz kolorowe baloniki, przygotowane z okazji jubileuszu 70-lecia biblioteki słubickiej.
Biblioteka została obdarowana różnokolorowymi laurkami i pięknymi życzeniami!
Zespół BPMiG Słubice