SŁUBICE Kolejne spotkanie DKK

dkkPodróż w czasie

Książki mają w sobie niesamowitą moc przenoszenia w czasie. Warto z tej mocy korzystać. A jeśli przyjdzie nam chęć pospacerować po Krakowie z lat trzydziestych XX wieku, sięgnijmy po powieść Bogny Ziembickiej „Tylko dzięki miłości”

Na kwietniowym spotkaniu klubowicze słubickiego Dyskusyjnego Klubu Książki wybrali się właśnie na przechadzkę po przedwojennym Krakowie. Wraz z głównymi bohaterami omawianej lektury, odwiedziliśmy również Egipt, gdzie podziwialiśmy starożytne zabytki.
Akcja powieści rozpoczyna się w 1935 roku. Szesnastoletnia Zuzanna traci w wypadku rodziców i siostrę. Przenosi się do babci, do Krakowa. Jej życiowa ścieżka krzyżuje się z drogą Joachima, niemieckiego inżyniera pracującego w Afryce.
Jak zauważyła jedna z naszych klubowiczek, książka ma wyjątkową, niespotykaną kompozycję. Są to dwa jednocześnie prowadzone dzienniki Zuzanny i Joachima, których wpisy przeplatają się wzajemnie. Ciekawe jest wkomponowanie w treść książki autentycznych wycinków prasowych, afiszy. Dzięki temu czytelnik ma okazję poznać ówczesny świat nie tylko oczami dwojga młodych ludzi, ale również odczuć niezmiernie sugestywną atmosferę minionych lat. Polecamy!
moderator DKK
MAŁGORZATA DOBOSZ
BPMiG Słubice