KRZESZYCE IX Międzynarodowy Olimpijski Bieg Kołczyński

kołczynPrawie tysiąc osób na starcie!

Na starcie Olimpijskiego Biegu pojawiła się rekordowa liczba uczestników z gminy Krzeszyce i okolic

Uczestnicy przebiegli dystans pięciu kilometrów. Najmłodszym okazał się niespełna dwumiesięczny chłopczyk, który wraz z rodzicami pchającymi wózek pokonał całą trasę. Bieg wygrał Karol Maciąg z Lubikowa z XVII Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza.
W drugiej części imprezy uczestnicy odpoczywali po długim biegu, słuchając muzyki i oglądając występy artystyczne. Na scenie zobaczyć można było szalony taniec przedszkolaków, układy taneczne przygotowane przez zespoły uczennic ze Szkoły Podstawowej w Kołczynie oraz uczniów Szkoły Tańca Towarzyskiego Rapsodia.
Znalazło się także miejsce na ucztę dla uszu. Można było podziwiać popisy wokalistek: Mai Klary Szymkowicz i Natalii Błaszczyk oraz chóru Postomia, szkolących warsztat w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszycach.
Na zakończenie rozlosowane zostały nagrody w postaci dziesięciu rowerów górskich oraz dziesięciu piłek.
Podczas imprezy można było wspomóc Szkołę Podstawową w Kołczynie poprzez zakup cegiełek z nagrodami, jedną z nich był tablet. Wszyscy zawodnicy mieli też szansę na wygranie lotu motolotnią. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez miejscowych sponsorów, a uczestnicy biegu zostali poczęstowani smaczną zupą grochową i grillowaną kiełbaską (red.).