GÓRZYCA Zacięte zmagania sołectw

SONY DSCTym razem górą Czarnów

Już po raz IX sołectwa gminy Górzyca stanęły do rozgrywek w ramach Olimpiady Sołectw

W zmaganiach wzięli udział reprezentanci poszczególnych sołectw w różnych konkurencjach z wielu dziedzin życia: sołtys musiał z uśmiechniętą miną zjeść cytrynę, ubić pianę z białek, kobiety, latając na miotle, zbierały rozsypane ziemniaki, mężczyźni wykazywali się umiejętnością z zakresu pożarnictwa – musieli gaśnicą ugasić symboliczny pożar, dzieciaki ścigały się skacząc na piłkach czy przekładając skrzynki. Sołectwa musiały również rozegrać mecz piłki nożnej w nietypowych strojach – umieszczeni byli w nadmuchanych kulach.
Wręczono również nagrody za plebiscyt na Super Sołtysa gminy Górzyca. Okazał się nim Czesław Hołubowicz z Żabic, który zebrał najwięcej punktów podczas głosowania na portalu społecznościowym facebook i w Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy, w tej klasyfikacji drugie miejsce zajął Stanisław Kwiek, a trzecie Piotr Pakos z Czarnowa.
Jednym z konkursów dla sołectw była również przyśpiewka „Na swojską nutę”, wyśpiewać trzeba było napisaną piosenkę z treścią dotyczącą gminy. Komisja konkursowa oceniała również stoiska sołeckie oraz prace plastyczne przedstawiające piękno wsi.
Zmagania swoją obecnością zaszczycili goście: wicestarosta Leopold Owsiak, wójt gminy Górzyca Robert Stolarski oraz jego zastępczyni Anna Kwiek-Judycka.
W tegorocznej Olimpiadzie zwyciężyło sołectwo Czarnów, na drugim miejscu uplasowały się Żabice, trzecie miejsce przypadło dla gospodarzy – sołectwa Stańsk. Za podium znalazły się: Górzyca, Pamięcin, Radówek i Laski Lubuskie.
Po turnieju wszyscy zostali zaproszeni na koncert zespołu Jacaro, a w wieczornej części bawiono się przy muzyce DJ’a.
Gminny Ośrodek Kultury serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji i wsparcie rzeczowe Annie Kozłowskiej i Dagmarze Miłek-Kwiatkowskiej. Podziękowania kierujemy także do Krzysztofa Krupy, Dariusza Kamińskiego, MZK Kostrzyn, firmy „Kodar Security” ze czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników. Słowo dziękuję należy się również członkom komisji konkursowej: Agnieszce Maleckiej, Janinie Mirowskiej, Edycie Staniszewskiej oraz Krzysztofowi Bańce. Podziękowania składamy także dla Komendy Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji oraz jednostek OSP Czarnów i OSP Górzyca.
Na kolejną Olimpiadę zapraszamy już za rok, do tegorocznych zwycięzców – sołectwa Czarnów (red.).