GÓRZYCA Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

dzień książkiCiekawe zajęcia w bibliotece

23 kwietnia to szczególna data w historii literatury światowej, tego właśnie dnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji na całym świecie podejmowane są różne inicjatywy, które służą promocji czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich

22 kwietnia uczniowie klasy II a odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Górzycy.
W bibliotece zajęcia poprowadziła Wioletta Stolarska. Na wstępie pani Wioletta serdecznie przywitała drugoklasistów i poprowadziła pogadankę. Uczniowie byli bardzo aktywni, mądrze i świadomie udzielali odpowiedzi. Następnie zaprezentowano różne formy książek- te grube i cienkie, wielkich rozmiarów oraz maleńkie, literaturę dla starszych oraz najmłodszych czytelników. Niektórzy uczniowie mieli możliwość zaprezentowania umiejętności czytania na forum całej grupy.
Nie zabrakło warsztatów plastycznych. Każdy uczestnik zajęć własnoręcznie wykonał zakładkę do książki. Prace można obejrzeć na wystawie w bibliotece.
Na zakończenie zrobiono wspólną pamiątkową fotografię, a każdy uczeń w prezencie od pani Wioletty otrzymał pamiątkową zakładkę do książki oraz balonik.
Serdecznie dziękujemy za możliwość skorzystania z ciekawych zajęć.
ALEKSANDRA MURAWSKA