SŁUBICE Kolejne spotkanie DKK

dkkTym razem biografia

Marysia w „Trędowatej”, hrabianka z „Janosika”, Ania Pawlakówna z „Nie ma mocnych”, czy też piękna Barbara Radziwiłł – to niezapomniane i oczywiście nie jedyne kreacje, dzięki którym zyskała ogromną popularność. W swoim dorobku ma ogromną ilość ról teatralnych i filmowych

Anny Dymnej nikomu nie trzeba przedstawiać. A jednak klubowicze słubickiego Dyskusyjnego Klubu Książki z zainteresowaniem przeczytali biografię „Dymna’’ autorstwa Elżbiety Baniewicz. Na marcowym spotkaniu, już w wiosennych nastrojach, klubowicze podzielili się swoimi refleksjami.
Kobieta o nietuzinkowej urodzie, która mimo gwałtownych zawirowań, ciężkich doświadczeń, potrafi z ogromną siłą przeć do przodu. To również kobieta o ogromnym sercu, które bije szczególnie dla tych najbardziej potrzebujących. Jej zaangażowanie w działania społeczne jest równie dobrze znane, jak jej kreacje aktorskie.
Biografia jest bardzo bogato udokumentowana m.in. zdjęciami, prywatnymi listami. Ma ciekawą kompozycję, a zawarte kalendarium stanowi idealne dopełnienie całości. Polecamy!
MAŁGORZATA DOBOSZ
moderator DKK
BPMiG Słubice