RZEPIN Ogólnopolskie zmagania

rzep5Sukcesy naszych uczniów

Zwieńczeniem całorocznych, codziennych starań o udoskonalanie umiejętności językowych był finał Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego Szkół Leśnych, zorganizowany przez Technikum Leśne w Starościnie

Konkurs odbył się w auli Collegium Polonicum w Słubicach.
Do zaciętej rywalizacji stanęli uczniowie szkół leśnych z całej Polski. Poziom prezentowany przez uczestników był bardzo wysoki, więc rozwiązanie testów językowych przygotowanych przez Astrid Kapler, Kamilę Kędzierską-Kolendo oraz Agnieszkę Skwarek nie przysporzyło wielu problemów.
Reprezentanci starościńskiego Technikum Leśnego zajęli trzecie miejsce w kategorii drużynowej z języka niemieckiego, za Technikum Leśnym w Miliczu i Zespołem Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku. Reprezentacja gospodarzy może również poszczycić się pierwszym miejscem w kategorii indywidualnej z języka angielskiego, które wywalczyła Monika Deszcz ex aequo z Danielem Frączkowskim z Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku.
Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, które zostały wręczone przez dyrektora Technikum Leśnego w Starościnie Przemysława Jarosika oraz dyrektora Collegium Polonicum dr Krzysztofa Wojciechowskiego.
Dodatkową atrakcją, już po zmaganiach konkursowych, były warsztaty edukacyjne oraz wycieczka krajoznawcza po Frankfurcie nad Odrą. Atmosfera towarzysząca wydarzeniu była bardzo miła, sprzyjała zacieśnianiu współpracy między szkołami leśnymi i zawiązywaniu nowych przyjaźni.
Wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu gratulujemy (red.).