RZEPIN Międzynarodowy Dzień Autyzmu w Zespole Szkół Ogólnokształcących

rzep4Zaświeć się na niebiesko

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Autyzmu. Święto ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu

Autyzm jest zaburzeniem rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego, charakteryzującym się zakłóceniami zdolności komunikowania uczuć i budowania relacji interpersonalnych, zubożeniem i stereotypowością zachowań oraz trudnościami z integracją wrażeń zmysłowych.
Klasa II C liceum o profilu psychologiczno-pedagogicznym, wraz z wychowawczynią – Agatą Staniszewską, podjęła się zorganizowania uroczystości w szkole, po to aby zainteresować młodzież tą chorobą i uświadomić jej powszechne występowanie.
W szkolnym holu została przygotowana wystawa zawierająca przydatne informacje i ciekawostki na temat autyzmu. Uczniowie z II C od samego rana dyżurowali przy drzwiach, przypinając gimnazjalistom, licealistom, nauczycielom i pracownikom szkoły błękitne listki – znaki solidaryzowania się z chorymi na autyzm. Młodzież ubrała też niebieską odzież, zgodnie z hasłem Światowego Dnia Autyzmu – “Zaświeć się na niebiesko” (red.).