CYBINKA Warsztaty z cyklu “Spotkania z przyrodą”

noc z sowamiNoc z sowami

19 marca odbyły się kolejne, interesujące zajęcia z cyklu „Spotkania z przyrodą – Noc z sowami”

Warsztaty zorganizowano przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Cybince, służbą Krzesińskiego Parku Krajobrazowego, a także Ligą Ochrony Przyrody w Zielonej Górze oraz Radą Sołecką w Kłopocie. Akcja została objęta patronatem burmistrza Cybinki Marka Kołodziejczyka.
„Noc z sowami” otworzyła prelekcja, którą przygotowała Edyta Gajda z Krzesińskiego Paku Krajobrazowego. Uczestnicy dowiedzieli się o zwyczajach sów, znaleźli odpowiedź na pytania, dlaczego ptaki te żyją w ukryciu, dlaczego jest tak wiele legend na ich temat.
Po słodkim poczęstunku rozpoczęły się warsztaty plastyczne. Pod okiem Animatora Kultury z MGOK Cybinka, uczestnicy mieli możliwość wykonać własną maskę sowy.
Później grupa wyruszyła, by poszukać sów. Udało się! Uczestnicy usłyszeli kilkukrotnie głos puszczyka – najpospolitszej (ale urokliwej) sowy w Polsce. Nocą o sowach opowiadał strażnik Krzesińskiego Parku Krajobrazowego – Krzysztof Gajda.
Pomimo ciemnej nocy i lekkiego chłodu w drodze spotkała nas kamera z TVP Gorzów.
Po długim, ale owocnym, spacerze wszyscy wrócili do Muzeum Bociana Białego, gdzie sołectwo z Kłopotu przygotowało ognisko z pieczonymi ziemniakami, kiełbaskami i ciepłą herbatę.
MGOK Cybinka