SŁUBICE Wychowankowie przeciw uzależnieniom

MINOLTA DIGITAL CAMERAPrace plastyczne i ciekawe spotkania

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym realizowany jest projekt edukacyjny „Alkohol Twój wróg”

Według Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z roku na rok wzrasta liczba młodych, którzy sięgają po napoje alkoholowe, a maleje liczba nieletnich abstynentów. Dlatego w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach zrealizowano projekt – „Alkohol – Twój wróg!”, w ramach którego przeprowadzone zostały zajęcia na temat uzależnień (od alkoholu i dopalaczy).
Punktem centralnym projektu było spotkanie starszych uczniów ośrodka z Sabiną Matkowską – kierownikiem ds. społecznych w Urzędzie Miejskim w Słubicach. Urzędniczka, w sposób interesujący i dostępny, przedstawiła informacje dotyczące uzależnienia od alkoholu, podkreśliła istotną rzecz: jak bardzo młodzież jest podatna na uzależnienie od alkoholu, jakie są tego konsekwencje i jak bardzo trudno wyjść z nałogu.
Na zakończenie spotkania zostały rozdane nagrody dla uczestników konkursu plastycznego, który dotyczył uzależnienia od alkoholu. Oglądając wysiłek nagrodzonych trzeba przyznać, że uczniowie bardzo się postarali. Prace można było jeszcze obejrzeć w galerii w holu szkoły (red.).