RZEPIN Mamy zdolną młodzież

rzep2Wyśpiewany sukces

Paulina Jaroszonek i Jakub Borowiec znów na wokalnym podium!

Voice Tracks to kilkuetapowy konkurs wokalny oparty na zasadzie „bitwy na głosy”. Spośród wszystkich zgłoszeń do ostatniego etapu zmagań zakwalifikowano jedynie 16 uczestników. W tym gronie znalazł się rzepinianin Jakub Borowiec. Zmagania konkursowe najlepszych wokalistów w województwie odbyły się w Zielonej Górze. Kuba, po zaśpiewaniu czterech piosenek, awansował do niedzielnych finałów, znajdując się w grupie ośmiu najlepszych wokalistów. Ostatecznie zajął zaszczytne, drugie miejsce!
W tym samym czasie w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbył się IV Festiwal Piosenki “Śpiewowisko”, podczas którego zaprezentowało się prawie 60 młodych artystów z zachodniej i południowej Polski.
Miejski Dom Kultury w Rzepinie reprezentowała Paulina Jaroszonek. Wokalistka wykonała dwa utwory: “Dzień Dobry, Mr Blues” z repertuaru Andrzeja Zauchy oraz “Te myśli” autorstwa Mateusza Krautwursta. Po burzliwych obradach jury zgodnie uznało, że w tym roku poziom artystyczny był bardzo wysoki. W drugiej kategorii wiekowej, liczącej prawie 30 solistów i pięć zespołów, rzepinianka wyśpiewała trzecią nagrodę. Otrzymała również wiele pochwał od komisji, która prowadziła konsultacje dla wszystkich artystów (red.).