KRZESZYCE Zapraszamy na wystawę „KOBIECOŚĆ”

k1Atrakcja nie tylko dla pań

Wernisaż ekspozycji odbył się w Gminnej Bibliotece

Kwiaty, drobiazgi, miłe słowa, podziękowania oraz piękne portrety kobiet uwiecznione na płótnach Sławomira Szeleszkiewicza. W tak wyjątkowej atmosferze odbyła się w krzeszyckiej bibliotece kolejna wystawa malarstwa, pod wymownym tytułem ,,KOBIECOŚĆ”.

Tytuł wystawy jednoznacznie wskazuje na charakter prezentowanych prac. To kobieta i jej piękno klasycznie rozumiane i w znakomity sposób zaprezentowane. W pracach Szeleszkiewicza piękno kobiety to barwne, nostalgiczne portrety przepełnione kolorem, magią i tajemniczością.
Sławomir Szeleszkiewicz to gorzowianin, pedagog, terapeuta, malarz kolorysta. Zdolności plastyczne rozwijał już w wieku szkolnym. Ukończył gorzowską PWSZ, teraz pracuje z osobami niepełnosprawnymi, prowadzi warsztaty terapii zajęciowej. Ukończył także szkołę zdobnictwa porcelany. Zajmuje się malarstwem olejnym, akrylowym, akwarelą. Brał udział w kilku plenerach krajowych i zagranicznych, w swoim dorobku ma zarówno wystawy zbiorowe, jak też indywidualne.
Znakomitym dopełnieniem wystawy była ekspozycja biżuterii – rękodzieła w wykonaniu Elżbiety Sucheckiej z Witnicy. W 2010 roku artystka wzięła udział w unijnym projekcie ,,Wczoraj pracownik dzisiaj właściciel”. Dzięki niemu otworzyła firmę ,,USZYWIŚCIE”. Tworzy unikatową biżuterię różną techniką, od filcu po kamienie półszlachetne. Najbardziej cieszy się z tego, że robi to, co lubi.
Cała uroczystość rozpoczęła się od koncertu rodzimego chóru „POSTOMIA” pod batutą Małgorzaty Grancewicz. Kilka słów wprowadzenia wygłosiła Jolanta Solińska wraz z malarką Urszulą Kołodziejczak, pod której bacznym okiem doskonalił swój warsztat bohater wystawy Sławomir Szeleszkiewicz. Następnie głos zabrała Irena Szpulak, która swoją przemową dowartościowała wszystkie kobiety podkreślając ich ważną rolę w życiu społecznym i kulturalnym. Wszystkich gości zaproszono do zwiedzania wystawy oraz wzięcia udziału w loterii, w której można było wylosować prace Szeleszkiewicza. Na zakończenie podziękowano wszystkim przybyłym gościom z gminy Krzeszyce, a także z Gorzowa oraz Bogdańca.
Wystawa ,,KOBIECOŚĆ” będzie czynna do końca maja, codziennie w godzinach 10.00-18.00. Serdecznie zapraszamy (red.).