GÓRZYCA Podsumowanie roku 2015 sekcji tenisa GKT Smecz

podhajeckaWorek medali już mamy

W ostatnich latach działalność klubu GKT Smecz Górzyca skupiła się na wyrwaniu najmłodszych mieszkańców z objęć świata wirtualnego, który coraz mocniej pochłania każdą wolną chwilę naszych pociech. Obecnie na zajęcia z tenisa uczęszcza 20 dzieci

W roku 2015 GKT Smecz Górzyca przystąpił do ogólnoświatowego systemu kształcenia dzieci w ramach programu PZT Tenis10. Edukacją młodych sympatyków tego sportu zajmuje się Daniel Podhajecki – instruktor tenisa i trener zawodników startujących w zawodach Tenis10 oraz turniejach PZT na terenie całej Polski.
Ubiegły rok zaczął się dla klubu bardzo udanie. Jego liderka Dominika Podhajecka, po serii sukcesów tenisowych na arenie krajowej, została najmłodszą w historii (8 lat) laureatką plebiscytu Gazety Lubuskiej na Lubuskiego Sportowca 2014.
Warto przypomnieć też szereg znaczących sukcesów sześciolatka Jacka Biernackiego, który z powodzeniem uczestniczył w ogólnopolskim cyklu HEAD CUP o puchar Magdy Linette w najmłodszej kategorii wiekowej do lat siedmiu. Podopieczny trenera Daniela Podhajeckiego zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.
Szereg świetnych wyników sportowych w 2015 roku zanotowały siostry Wiktoria i Dominika Podhajeckie. Należy przy tym zaznaczyć, że młodsza Dominika nie startowała ani razu w ciągu roku w swojej kategorii wiekowej do lat 9-ciu, a rywalizowała ze starszymi zawodniczkami. Popularna Dominatorka tylko raz wystartowała w zawodach Tenis10, z tym że w kategorii do lat 10, zajmując trzecie miejsce w ogólnopolskim turnieju Playme Cup w Poznaniu.
Ze względów logistycznych, ekonomicznych, a także umiejętności tenisowych Dominika już jako 8-latka zaczęła rywalizację w turniejach PZT w kategorii „skrzatek” do lat 12.
Szereg znaczących sukcesów tenisowych w kategorii do lat 12 odniosła również Wiktoria Podhajecka.
W roku 2016 zawodnicy GKT Smecz Górzyca startować będą m.in. w Mistrzostwach Polski (krasnalek i skrzatek), Mistrzostwach Województwa (skrzatek, młodziczek, kadetów i juniorów), ogólnopolskich i wojewódzkich turniejach klasyfikacyjnych, a najmłodsi tenisiści brać będą udział w ogólnopolskich turniejach Tenis10.
Dlatego zachęcamy do wsparcia działań klubu GKT Smecz Górzyca mających na celu rozwój sportowy utalentowanych młodziutkich tenisistów i tenisistek rywalizujących na najwyższym krajowym poziomie (kontakt z klubem – 604 071 319, podhajeckid@wp.pl).