GÓRZYCA Podróże po lekturze

gok1Drużynowo wygraliśmy

W Zespole Szkół w Górzycy kolejny, szósty już raz, odbył się tematyczny konkurs z języka polskiego pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz wójta Górzycy

Do najważniejszych celów konkursu należy rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, uwrażliwianie na piękno słowa pisanego oraz integracja młodzieży i opiekunów z sąsiadujących powiatów i gmin.
Konkurs cieszy się dużą popularnością. W tym roku gośćmi byli uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum Publicznego w Ośnie Lubuskim, Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie, Publicznego Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Krzeszycach oraz Publicznego Gimnazjum w Górzycy.
W Zespole Szkół pojawili się także: sekretarz gminy Maria Palichleb oraz przewodnicząca Rady Rodziców Monika Ambroziak. Dyrektor Ewa Thiemann serdecznie powitała gości, później głos zabrała Maria Palichleb, a następnie uczniowie udali się do klas, aby rozwiązać test dotyczący podanych lektur.
Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się Julia Hytry (Publiczne Gimnazjum w Górzycy), druga była Kornelia Gałosz (Gimnazjum Publiczne w Ośnie Lubuskim), a na trzecim stopniu podium w konkursie uplasował się Paweł Mielczarek (Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu).
Drużynowo zwyciężyło Publiczne Gimnazjum w Górzycy, drugie było Gimnazjum Publiczne w Ośnie Lubuskim, trzecie Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu, a na czwartym miejscu konkurs ukończyło: Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie oraz Publiczne Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Krzeszycach
Dyrektor Ewa Thiemann pogratulowała wszystkim uczestnikom, zwłaszcza laureatom i finalistom, którym wręczono nagrody książkowe, ufundowane przez wójta Roberta Stolarskiego. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i książkę, nauczyciele zaś odebrali z rąk dyrektora podziękowania za przygotowanie uczniów do LGPW „Podróże po lekturze”.
Konkurs, jak zwykle, przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze. Uczniowie wraz z nauczycielami mogli swobodnie wymienić się doświadczeniami, wiedzą, podyskutować na temat zainteresowań czytelniczych oraz nawiązać nowe znajomości (red.).