GÓRZYCA Kolejne sukcesy młodej tenisistki

podhajecka2Mistrzyni Dominika

W Mistrzostwach Województwa Lubuskiego Skrzatek (do lat 12) rewelacyjnie spisała się 9-cio letnia Dominika Podhajecka, która w grze pojedynczej została drugą wicemistrzynią województwa, a w grze podwójnej, w parze z Julią Kowalczyk, dziewczynki zdobyły tytuł mistrzyń województwa

W singlu zawodniczki rywalizowały w grupach. Podopieczna trenera Daniela Podhajeckiego w fazie eliminacyjnej wygrała trzy z czterech meczy. Dominika uległa w tej fazie zawodów tylko Olimpii Janeckiej. Starsza i dużo wyższa rywalka świetnie wykorzystała swoje warunki fizyczne i twardą nawierzchnię, grając konsekwentnie bardzo wysokie piłki, z których Dominika nie mogła swobodnie atakować i była wyrzucana poza linię końcową kortu. W pozostałych meczach pierwszej fazy zawodów dominacja zawodniczki GKT Smecz Górzyca nie podlegała już dyskusji. Dominika pokonała odpowiednio 6:0, 6:0 Zuzannę Sypniewską (GKT Nafta Zielona Góra), 6:3, 6:3 Julię Piotrowską (UKS Dwójka Zielona Góra) i 6:0, 6:2 Amelię Drozd (GKT Nafta Zielona Góra).
W meczu o trzecie miejsce Dominika pewnie, w dwóch setach (6:2, 6:4) zwyciężyła z Amelią Paluch (GKT Nafta Zielona Góra).
W popularnym deblu Dominika Podhajecka w parze z Julią Kowalczyk (GKT Nafta Zielona Góra), w półfinale mistrzostw pokonały 6:2, 6:3 Oliwię Lier i Barbarę Śliwińską, a w emocjonującym finale również bez straty seta 7:5, 6:3 Olimpię Janecką i Amelię Paluch, zdobywając tytuł mistrzyń województwa w kategorii do lat 12 (red.).