GÓRZYCA Integracyjne spotkanie kobiet

SONY DSCMuzyka, zabawa i ciekawe rozmowy

Na panie, jak co roku, czekało mnóstwo atrakcji

W babski świat wprowadziła wszystkich Górzycka Kapela Ludowa, która w odmienionych strojach zaprezentowała wszystkim utwór „Baby, ach te baby”.
Po uroczystym rozpoczęciu, dokonanym przez dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy Małgorzatę Gniewczyńską, rozpoczęły się prelekcje specjalnie zaproszonych na tę uroczystość gości.
Żaneta Grala z salonu fryzjerskiego zaprosiła wybrane panie na stylizacje włosów w konwencji lat 20. i 30. XX wieku. Dowiedzieć się również można było o trendach obowiązujących we fryzurach w tamtych czasach.
O bezpieczeństwie kobiet i o tym, jak się bronić w obliczu niebezpieczeństwa, a także o skutecznych środkach ochrony, takich jak paralizator czy gaz pieprzowy, opowiedział instruktor samoobrony i walki wręcz – Jarosław Wartecki.
O tym, jak niezwykle ważny jest odpowiedni stanik, jak dbać o biust, jak profesjonalnie dobrać stanik mówiły panie brafiterki z salonu bielizny ESOTIQ z Kostrzyna nad Odrą. Po prelekcji można było skorzystać z wiedzy i usług pań, które indywidualnie dla każdej z chętnych kobiet służyły pomocą przy doborze biustonosza.
Jakie oprawki pasują do kształtu twarzy, jakie trendy obowiązują w optyce i w oprawkach opowiadała Edyta Nowak z salonu optycznego „Nowak” z Kostrzyna nad Odrą.
Emilia Szczepaniak, reprezentująca firmę Oriflame, prezentowała wszystkim nowinki kosmetyczne oraz gorąco zachęcała do dbania o swoje ciało i dłonie.
W cudowny świat muzyki lat 20. i 30. przeniósł wszystkich zespół Retro Swing Project, który zaprezentował polskie i angielskie retro hity. Trwający niemalże dwie godziny koncert zachwycił całą publiczność zebraną w Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy, a długo trwające brawa zachęciły zespół do bisowania.
Po cudownym koncercie panie zaprezentowały przygotowane retro fryzury, a ich wykonawczyni Żaneta Grala doceniona została ogromnymi oklaskami.
Na koniec części oficjalnej wśród przybyłych pań rozlosowane zostały nagrody-upominki ufundowane przez sponsorów tegorocznego Integracyjnego Spotkania Kobiet: Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie „Humanitas”, Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pana Dariusza Kamińskiego z Górzycy, firmę Oriflame, sołtys Górzycy – Irenę Ambroziak z Radą Sołecką oraz Janinę Dziemidowicz.
Dziękujemy za odwiedziny w Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy i na kolejne Integracyjne Spotkanie Kobiet zapraszamy już za rok.
MARTA HOŁUBOWICZ