GÓRZYCA Ciekawe i ważne spotkanie

gok2Strażacy w naszej szkole

7 marca uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej w Górzycy odwiedzili strażacy z słubickiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej: asp. Kamil Wieczorek i ogn. Krzysztof Banka

Strażacy przygotowali i przeprowadzili bardzo ciekawe zajęcia dla naszych uczniów. Nawiązali do tematu udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach. Uczniowie mogli zaczerpnąć wiedzy z zakresu podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej. Na manekinie ćwiczyli resuscytację krążeniowo-oddechową.
Następnie strażacy przeprowadzili pogadankę na temat informowania o nagłym wypadku. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat numerów alarmowych, a także przeprowadzenia rozmów w sytuacjach trudnych i kryzysowych.
Strażacy pokazali uczniom jak wyglądają i do czego służą czujniki czadu. Uświadomili, jak ważne jest ich posiadanie dla naszego zdrowia i życia. Nie zabrakło ciekawych filmów na temat szybkości rozprzestrzeniania się ognia, ale i alarmowania w nagłych wypadkach.
W imieniu uczniów i wychowawców serdecznie dziękujemy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach za poświęcony czas i mądrą naukę przekazaną naszym uczniom.
ALEKSANDRA MURAWSKA