SŁUBICE Podsumowanie zajęć w bibliotece

bibo5Ferie, ferie i …… po feriach!

Słubicka biblioteka również w tym roku nie zapomniała o najmłodszych czytelnikach. Zorganizowała zajęcia pod hasłem „Zimowe rozmaitości”, w których licznie uczestniczyły dzieci ze Słubic, Kunowic i nie tylko

W programie znalazło się wiele ciekawych atrakcji, m.in. zajęcia plastyczne, podczas których dzieci mogły wykonać papierowe śnieżynki metodą kirigami oraz z rolek po papierze toaletowym, a także zimowe krajobrazy, czy też maski karnawałowe.
Bardzo atrakcyjną formą zajęć okazało się spotkanie z japońskim teatrem obrazkowym kamishibai. Stał się on inspiracją dla dzieci do wykonania samodzielnie papierowych kukiełek, które posłużyły do zabawy w teatr cieni.
Trzeciego dnia ferii w bibliotece dzieci miały okazję poznać młodego słubiczanina Adama Maluśkiego. Opowiedział o swoich pasjach – rysowaniu i pisaniu wierszy. Podczas spotkania Adam, wspólnie z dziećmi, napisał wiersz o zimie, który stał się inspiracją do namalowania tej pięknej pory roku.
Zwieńczeniem ferii był bal karnawałowy, na którym pojawiły się m.in. diabełki, postaci z bajek, piłkarze, królewny i księżniczki. W trakcie balu odbyły się wspólne tańce, konkursy, zabawy oraz śpiewanie ulubionych piosenek karaoke.
Każdego dnia dzieci przychodziły na zajęcia z uśmiechem na twarzy i… wychodziły
z uśmiechem, który dla bibliotekarzy prowadzących zajęcia był najlepszym podziękowaniem i uznaniem.
Serdecznie zachęcamy do obejrzenia w bibliotece wystawy zimowych pejzaży wykonanych przez uczestników ferii oraz dzieci z „Klubu Plastusia”. Na pierwszym piętrze książnicy warto obejrzeć wystawę twórczości słubiczanina Adama Maluśkiego, zorganizowaną w ramach programu „Młodzi zdolni” (red.).