SŁUBICE Muzyczna współpraca uczniów z obu stron Odry

rutka2Czekamy na finał

Jeszcze przed feriami zimowymi licealiści ze Słubic rozpoczęli swoją przygodę w polsko-niemieckim projekcie edukacyjnym z Brandenburską Orkiestrą Państwową we Frankfurcie

Wielkie przedsięwzięcie edukacyjne, które ma na celu przygotowanie przedstawienia „Rytuały – Rytm życia”, to kilka miesięcy warsztatów, prób i treningów, podczas których młodzi ludzie, do muzyki z różnych stron świata, stworzą muzyczno-taneczną ilustrację znaczenia rytuałów w naszym życiu.
W projekcie biorą udział niemieccy uczniowie z Frankfurtu i okolic, ale również uczniowie ze Słubic i Kowalowa.
Wszystkie grupy po raz pierwszy wzięły udział w warsztatach i próbach podczas pobytu na Eurocamp-Helenesee pod Frankfurtem. Tam, pod opieką specjalistów, uczniowie nie tylko poznawali choreografię i uczyli się jej w poszczególnych grupach, układach, ale również przy pomocy prowadzących, projektowali i tworzyli kostiumy oraz krótkie animacje komputerowe, które uzupełnią przedstawienie.
Podczas cotygodniowych prób w poszczególnych szkołach, około 350-osobowa grupa polskich i niemieckich uczniów przygotowuje się do wielkiego wydarzenia, jakim będą trzy przedstawienia na dużej scenie w Kleist Forum we Frankfurcie, do muzyki granej na żywo przez Brandenburską Orkiestrę Państwową we Frankfurcie.
Premiera odbędzie się 30 kwietnia o godz. 14:30, a kolejne przedstawienia tego samego dnia o 17:00 i następnego dnia, czyli 1 maja o 15:00.
DOROTA RUTKA
koordynator współpracy międzynarodowej
w ZSL w Słubicach