KRZESZYCE Ferie już za nami!

k2Zostały piękne wspomnienia

Wszystko co dobre, szybko się kończy – a w szczególności ferie. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii zimowych w naszej bibliotece, nie będzie brakowało

W ciągu dwóch tygodni młodzi czytelnicy mogli brać udział w zajęciach z kodowania i robotyki, które prowadził wolontariusz Mariusz Koźlarek.
Nie brakowało również zajęć plastycznych i literackich, w których dzieci brały chętnie udział. Powstały piękne maski karnawałowe, skarbonki oraz prace namalowane na papierze ściernym kredkami świecowymi.
Wiele radości i zainteresowania sprawiła dzieciom gra planszowa „Ropa z Catanu”, która towarzyszyła nam przez cały czas trwania ferii. Plansza to wyspa, bogata w różne naturalne zasoby i surowce. Gra polega na budowaniu osad oraz miast. Od uczestników zależało, jak będzie wyglądać przyszłość wyspy, ponieważ jednym z surowców jest ropa, a użytkowanie jej wiąże się z określonymi konsekwencjami, m.in. wytwarzaniem zanieczyszczeń, emisją gazów cieplarnianych prowadzącą do zmian klimatu, a zmiana klimatu może sprowadzić na wyspę katastrofy naturalne. Głównym celem gry jest edukacja młodzieży poprzez zabawę.
Młodzi mogli poczytać ulubione książki lub bawić się wspólnie z kolegami w kalambury, zagadki, quizy i inne gry słowne. Nie zabrakło także zajęć ruchowych, była zumba na wesoło, poprowadzona przez Aleksandrę Zawadzką i zajęcia taneczne, prowadzone przez Annę Bosiacką-Polańską.
Każdego dnia dzieci przychodziły z uśmiechem na twarzy, a w bibliotece słychać było śmiech zadowolonych dzieciaków, który dla bibliotekarzy prowadzących zajęcia był najlepszym podziękowaniem i uznaniem.
Ferie dobiegły końca, jednak nie ma powodu do smutku, ponieważ zostały nam piękne wspomnienia (red.).