CYBINKA Spotkanie z przyrodą

Nauka przez zabawę

28 stycznia, s trakcie ferii zimowych w MGOK, dzieci miały okazję uczestniczyć w kolejnym wydarzeniu z serii „Spotkania z przyrodą”, którego organizatorem był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury wraz z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, pod patronatem burmistrza Marka Kołodziejczyka

Spotkanie zaczęło się prelekcją o ptakach, której autorem byli Edyta i Krzysztof Gajdowie – służba Krzesińskiego Parku Krajobrazowego. Po wysłuchaniu ciekawych opowieści o ptakach, ich zwyczajach żywieniowych i zasadach ich dokarmiania zimą, uczestnicy spotkania, już pod okiem animatora kultury, budowali własne, ekologiczne karmniki z butelek PET, robili dekoracyjne papierowe ptaki do doniczek, własne kolorowanki oraz odrysowywali własne twarze na pleksi.
Było bardzo wesoło i twórczo, a przy okazji dzieci nauczyły się ważnych rzeczy. Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na przyswajanie wiedzy. Dziękujemy!
Również 28 stycznia, zaraz po „Spotkaniach z przyrodą” Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury odwiedził policjant, aspirant dzielnicowy sztabowy Adam Tomaśko, który opowiedział dzieciom o bezpieczeństwie, pracy policji, a także pokazał sprzęt policyjny, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.
Dziękujemy funkcjonariuszowi za odwiedziny oraz uczestnikom za bezcenne komentarze.
MGOK Cybinka