SULĘCIN Otwarcie drogi w Wędrzynie

barden4Długo oczekiwany remont

Z udziałem wielu gości oddano do użytku wyremontowaną właśnie drogę w Wędrzynie

Wędrzyn to osiedle wojskowe, popularnie nazywane garnizonem, położone około 5 km na wschód od Sulęcina. W obrębie garnizonu znajduje się poligon zurbanizowany, przeznaczony do szkoleń.
Skarb Państwa jest właścicielem nieruchomości oznaczonej nr 7/14 położonej w miejscowości Wędrzyn, stanowiącej drogę wewnętrzną. Zły stan tego fragmentu trasy powodował bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu. Droga zapewnia dostęp do drogi publicznej i jej stan techniczny stwarzał zagrożenie dla jej użytkowników, w szczególności mieszkańców Wędrzyna. Droga ta stanowi także dojazd do klubu garnizonowego. Korzystają z niej żołnierze sił NATO oraz żołnierze 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.
Dzięki staraniom starosty Patryka Lewickiego oraz przychylności poprzedniej wojewody Katarzyny Osos, jeszcze w grudniu ruszył dawno oczekiwany remont tej drogi. Na odcinku o długości około 450 metrów i szerokości 5,5 metra wykonano zupełnie nową nawierzchnię. Koszt modernizacji szacuje się na około 82 tysiące złotych.
MACIEK BARDEN