SULĘCIN Noworoczne spotkanie w Beeskow

barden2Przyjacielska wizyta

Starosta sulęciński Patryk Lewicki uczestniczył w noworocznym spotkaniu władz powiatu Odra-Sprewa z pracownikami i burmistrzami miast znajdującymi się w powiecie

Patryk Lewicki swoją obecnością w spotkaniu odpowiedział na zaproszenie starosty powiatu Odra-Sprewa Manfreda Zalengi. W Beeskow gościł także wicestarosta powiatu krośnieńskiego Grzegorz Świtalski.
Zasłużeni pracownicy starostwa Odra-Sprewa, jak również pracownicy jednostek administracyjnych powiatu otrzymali pamiątkowe medale „Wdzięczność i Uznanie”, które wręczył im starosta Manfred Zalenga oraz przewodniczący Rady Powiatu Odra-Sprewa. W programie artystycznym wystąpiła młodzież Musikschule z Beeskow.
Siedziba starostwa powiatowego znajduje się w mieście Beeskow, które liczy około 9 tysięcy mieszkańców. Filie administracji powiatowej mieszczą się również w miejscowościach: Fürstenwalde i Eisenhüttenstadt.
W skład powiatu wchodzi 38 gmin. Sześć gmin powiatu Odra-Szprewa nie wchodzi w skład okręgów administracyjnych (występują, jako gminy niezależne). Są to gminy: Schöneiche bei Berlin, Woltersdorf, Steinhöfel, Grünheide (Mark), Tauche oraz Rietz-Neuendorf.
Prawa miejskie posiada sześć miejscowości: Fürstenwalde (Spree), Erkner, Beeskow, Storkow (Mark), Friedland i Eisenhüttenstadt.
MACIEK BARDEN