SULĘCIN 24 finał WOŚP

barden3Pomagamy dzieciom i seniorom

Z informacji uzyskanych ze sztabu orkiestry, który mieścił się w Sulęcińskim Ośrodku Kultury, w tym roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano ogółem ponad 30 tysięcy złotych

Siedemdziesięciu wolontariuszy, dwudziestu trzech sponsorów, strażacy, harcerze komendy hufca ZHP, około stu wykonawców, Akademia Karate, gościnny koncert zespołu Katedra z Wrocławia, ponad pięciuset widzów w sali widowiskowej, emocje i licytacje, towarzyszyły 24 finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sulęcinie.
Od wczesnych godzin porannych kwestowano na ulicach Sulęcina, jak również w Trzemesznie, Wędrzynie, Tursku, Brzeźnie, Długoszynie i Ostrowie.
Podczas licytacji, która odbyła się w sali widowiskowej zebrano 4.280 złotych. Wśród kwestujących wolontariuszy, oprócz dzieci, młodzieży i osób pracujących, znaleźli się również emeryci, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Szczepański, burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, starosta sulęciński Patryk Lewicki oraz członek Zarządu Powiatu Tomasz Prozorowicz.
Tegoroczna zbiórka pieniędzy przebiegła spokojnie i bez incydentów. Stronę medyczną zabezpieczali młodzieżowi ratownicy przedmedyczni, a nad całością czuwał sztab orkiestry, któremu przewodniczył dyrektor SOK Jacek Filipek.
W niedzielne popołudnie w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie odbyła się licytacja wielu przedmiotów na rzecz 24 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W trakcie licytacji, w koncercie wystąpiły dzieci z miejscowej szkoły i przedszkola. W imprezie uczestniczyli mieszkańcy garnizonu, dyrektor szkoły Edyta Jakóbczak, starosta sulęciński Patryk Lewicki oraz burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart.
MACIEK BARDEN