SULĘCIN Każdy może zostać Mikołajem!

Gest sympatii

Licealna młodzież jak zwykle nie zawiodła

Można było się o tym przekonać podczas XII Mikołajkowych Spotkań zorganizowanych pod hasłem „Mieszkańcy Mieszkańcom 2015”, w których wzięła udział młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej

Już od lat celem tej inicjatywy jest szeroka integracja osób niepełnosprawnych z pozostałymi mieszkańcami miasta. Wspólna zabawa, zorganizowana na scenie Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, połączyła uczniów Specjalistycznego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z przedszkolakami, dziećmi i młodzieżą szkolną z różnych sulęcińskich szkół.
My też mieliśmy w niej swój udział. Pięknie przebrane za śnieżynki uczennice naszego Samorządu Uczniowskiego, wraz z dyrektorem szkoły Grażyną Sobieraj i panią Karoliną Ignatowicz, wystąpiły w roli Mikołajów.
Pani dyrektor, w imieniu całej społeczności szkolnej, wręczyła kwiaty i złożyła podziękowania organizatorom tego spotkania.
Dzień św. Mikołaja świętowaliśmy również w naszej szkole. Już tradycyjnie Samorząd Uczniowski z koszem mikołajkowych cukierków pojawił się wśród uczniów, aby osłodzić każdemu to miłe święto. Młodzież zaś zadbała o odpowiednią oprawę, wprowadzając bożonarodzeniową muzyką w klimat świątecznych przygotowań.
W mikołajkowe akcje włączyło się również Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń”. Młodzież dzielnie wspomagała Mikołaja, który zawitał do Domu Dziecka w Sulęcinie. Prezenty, słodkie niespodzianki, a nadto wspólne zabawy ucieszyły dzieci.
Tak oto, sprawiając sobie radość drobnymi, ale miłymi gestami sympatii, dowiedliśmy, że każdy może zostać Mikołajem.
KAROLINA IGNATOWICZ
KATARZYNA BŁOŃSKA