RZEPIN Podsumowanie sezonu

Są powody do radości

Mijający rok był dla podopiecznych trenera Kamila Michniewicza bardzo szczęśliwy. Po rundzie jesiennej czwartej ligi zajmowali dopiero trzecie miejsce, ostatecznie piłkarzom udało się wywalczyć wymarzony awans

Dobrze przepracowana zima i jasno określony cel w postaci awansu sprawił, że przez pierwsze dziewięć kolejek rundy rewanżowej „Ilanka” odprawiała z kwitkiem każdego, kto stanął im na drodze. W meczu ze „Stalą” Sulęcin drużyna dopełnia formalności i po wygranej (2:0) fetowała historyczny, pierwszy w wyniku sportowym, awans do III ligi Dolnośląsko-Lubuskiej.
Wisienką na torcie był fakt, że królem strzelców IV ligi został napastnik „Ilanki” Marcin Żeno. Popularny „Zenek” dał w całym sezonie naszym najwierniejszym kibicom aż 28 powodów do radości! Było to idealne zwieńczenie obchodów 50-lecia klubu, które uświetniła również zorganizowana impreza na stadionie przy ulicy Poznańskiej.
Okres przygotowawczy do gry w III lidze początkowo nie napawał optymizmem, jednak ciężka praca zaowocować miała w meczach ligowych. Tak się stało, bo na inaugurację z drużyną „Piasta” Gorzów-Karnin, „Ilanka” zainkasowała pierwsze trzy punkty w III lidze.
Dobre mecze na własnym stadionie i słabsza gra na wyjazdach sprawiły, że zawodnicy z Rzepina plasowali się w środku tabeli. Przed sezonem typowani jako „chłopcy do bicia” zawodnicy niebiesko-białych stali się postrachem faworytów, sprawiając w całej rundzie dwie sensację: wygrane z „Miedzią II” Legnica (1:3) oraz „Lechią” Dzierżoniów (2:1) i niespodzianki: remisy ze „Ślęzą” Wrocław (0:0) czy „Górnikiem” Wałbrzych (1:1).
Rundę jesienną drużyna zakończyła z dorobkiem 21 punktów, co dało jej 13 pozycję ze stratą tylko czterech punktów do 10 lokaty. Choć z przebiegu rundy pozostał ogromny niedosyt, a w wielu meczach można było pokusić się o lepsze rezultaty, to osiągnięty wynik uznano za spory sukces. To właśnie niespełna siedmiotysięczny Rzepin jest na dzień dzisiejszy trzecią siłą województwa lubuskiego! Niewielu zawodników z naszego rejonu ma możliwość rywalizacji z wieloma uznanymi drużynami w jednej z najsilniejszych, jak nie najsilniejszej III lidze w Polsce.
Najlepszym strzelcem zespołu jest Marcin Żeno, który zdobył dziewięć bramek, drugi w klasyfikacji jest Andrzej Pawłowski z dorobkiem pięciu bramek, trzeci jest obrońca Rafał Weyer, który zdobył dwie bramki. Najwięcej asyst w rundzie mieli: Adamczewski Marcin, Marcin Żeno, Domini Skrzyński i Patryk Nowaczewski (po trzy).
W rundzie jesiennej w barwach rzepińskiego klubu wystąpiło 21 zawodników. W III lidze zadebiutowało również dwóch młodych wychowanków: Dawid Pondel i Marcin Radkiewicz.
Nie sposób wspomnieć też o tych, którzy byli integralną częścią tego zespołu – najwierniejsi kibice. Zawodnicy grali ze świadomością, że zawsze mogą liczyć na ich wsparcie i nawet po słabszym meczu nie zostają sami (red.).