KRZESZYCE Warsztaty kodowania w bibliotece

k6Link do przyszłości

W krzeszyckiej bibliotece odbyły się warsztaty z kodowania

Warsztaty zorganizowane były w ramach projektu “Link do przyszłości- zaprogramuj swoją karierę”. Prowadził je Mikołaj Komór, koordynator i coach projektów UE, specjalista ds. wizerunku, absolwent SGH, biznesmen i entuzjasta programowania.
Celem projektu było zainteresowanie młodych osób nauką programowania.
W warsztatach uczestniczyło 28 zainteresowanych dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Dzieci miały okazję porozmawiać o tym, czym jest kodowanie. Stworzyły pierwsze aplikacje, układając komputerowe puzzle oraz rozegrały wyścig w labiryncie własnoręcznie zaprogramowanymi robotami Finch.
W spotkaniu aktywny udział brał również Mariusz Koźlarek – wolontariusz, który będzie kontynuował zajęcia z kodowania. Podczas warsztatów zadbał o prawidłowe działanie programu oraz wykonywał ćwiczenia razem z uczestnikami. Mariusz Koźlarek zadeklarował chęć poprowadzenia klubu kodowania w krzeszyckiej bibliotece.
Klub kodowania ma szansę na dalszą działalność, ponieważ zainteresowanie tego rodzaju zajęciami było tak duże, że już po pierwszym spotkaniu chęć uczestnictwa w nim zadeklarowało aż 20 osób (red.).