KRZESZYCE Spotkanie DKK dla młodzieży

k4Jak każe tradycja

Andrzejki to wieczór wyjątkowy, uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać swoją przyszłość

W krzeszyckiej bibliotece dzień czarów, magii i odkrywania przyszłości odbył się 26 listopada. Książnica stała się miejscem tajemniczym dla uczestników młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.
Zaczęliśmy od wysłuchania opowiadania o tradycjach związanych z obchodami wigilii św. Andrzeja i rozwiązania krzyżówki andrzejkowej. Później otworzył się kufer pełen wróżb, były kubki przyszłości, kartki przyszłości, było wróżenie z kart i numerologii, losowanie rekwizytów symbolizujących zawód, który będzie się wykonywać oraz wiele, wiele innych. Nie mogło zabraknąć wróżenia z butów i wróżenia z wosku. Roztopiony wosk laliśmy przez dziurkę od klucza do wody, wypowiadając słowa „dziś dzień wosku ci ukaże, co Ci życie niesie w darze”. Powstały fantazyjne kształty, które odczytywaliśmy rzucając cień na ścianę.
Spotkanie andrzejkowe upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Wszystkie wróżby oraz przepowiednie na przyszły rok okazały się pomyślne, wywołały zainteresowanie i radość, dlatego dzieci wychodziły w doskonałych humorach (red.).