KRZESZYCE Ostatnie spotkanie z Zofią Czerwińską

k2Najgorsza jest nuda

Świat idzie do przodu, to ja się nie zgadzam aby szedł beze mnie – mówiła na spotkaniu z seniorami w krzeszyckiej bibliotece, zorganizowanym w ramach „Akcji e-motywacja”, znana aktorka teatralna i filmowa Zofia Czerwińska

Aktorka, wraz z psychologiem Tomaszem Kozłowskim, mówiła o optymizmie i sympatii… do siebie, a także o samotności i metodach oswajania się z nią.
Zofia Czerwińska słynie z niebanalnego humoru i dystansu do siebie. Wzięła udział w ponad 300 produkcjach filmowych i teatralnych. Zagrała, m.in. Zofię Nowosielską w kultowym serialu “Czterdziestolatek”, Balcerkową w “Alternatywach 4”, Irenkę w “Misiu”, uczestniczkę wyprawy w “Rejsie” i gosposię Karpielów w filmie “Poszukiwany, poszukiwana”. Prywatnie jest miłośniczką zwierząt, a także zwolenniczką nowych technologii, korzystającą z komputera i internetu.
Kończy się cykl wirtualnych spotkań ze znanymi postaciami życia kulturalnego w ramach projektu “Akcja: e-motywacja”, w którym bierze udział m.in. Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszycach
Czwartkowe spotkanie było ostatnim z cyklu wideo-konferencji organizowanych w ramach projektu edukacyjno-animacyjnego dla seniorów, a realizowanego przez biblioteki w całym kraju, we współpracy z Fundacją Orange. Jego celem była aktywizacja ludzi starszych, zachęcanie ich do wyjścia z domu, by spotykali się ze sobą. Dopingowały do tego znane osoby, które podczas wirtualnych spotkań opowiadały o swoim życiu, zamiłowaniach i marzeniach. Wcześniej opowiadali o nich m.in. Emilia Krakowska, Krystyna Kofta, Halina Norowicz, Ewa Nowicka-Rusek i Tomasz Kozłowski, który był gościem każdego spotkania (red.).