CYBINKA Spotkanie z Leszkiem Szczasnym

spotkanieChcieć to przecież móc

Swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i fotograficznymi efektami wypraw Leszek Szczasny dzieli się z innymi w ramach licznych spotkań. Zawitał też do Cybinki

Leszek Szczasny pochodzi z Raciborza. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie – ukończył na nim politologię oraz filozofię, z której uzyskał tytuł doktorski.
Prowadzi wykłady, prezentuje swoje instalacje artystyczne, czasem pisze wiersze.
Przede wszystkim Szczasny jest jednak wielkim pasjonatem turystyki – niezależnym globtroterem, a jednocześnie artystą-fotografem, dokumentującym na zdjęciach wszystkie swoje podróże. Jak sam mówi, podróżuje “niskobudżetowo” – autostopem, skrzętnie omijając miejsca oblegane przez Europejczyków. Śpi pod gołym niebem, gości w domach osób, których kulturę i zwyczaje chce poznać, spożywa z nimi posiłki.
Ma mnóstwo energii, zmysł obserwacji i swoje zdanie. Jest żywym dowodem na to, że „chcieć to móc”.
Podróżnik podczas spotkania przybliżył mieszkańcom kulturę, religię oraz obyczaje Turcji, oprócz barwnej opowieści były też wyświetlane zdjęcia.
Spotkaniu towarzyszyła promocja jego książki pt. „Świat na wyciągnięcie ręki”. Powstawała przez kilka lat. Jest barwnym zapisem eskapad autora po Europie i Bliskim Wschodzie. Porusza, rozśmiesza, koi, prowokuje – zachęca do odkrywania świata na własną rękę (red.).