SULĘCIN Najserdeczniejsze życzenia

barden9Agnieszka z duszą artysty

Agnieszka Dulik z Żubrowa od trzynastu lat współpracuje, jako wolontariuszka, ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie

Pomaga w organizacji imprez artystycznych, tworzy okolicznościowe dekoracje i wystawy prac dzieci i młodzieży. Jej działalność ożywia, pobudza i zachęca innych do działania.
Pani Agnieszka uczestniczyła w realizacji projektu „Nowoczesna edukacja – skuteczne wyrównywanie szans edukacyjnych w województwie lubuskim pn. Podróże po Bajkowej Krainie”. Efektem współpracy z ośrodkiem było otwarcie Galerii Radosnej Twórczości i Galerii Młodych Twórców „Dzieła sławnych malarzy, widziane oczami dzieci”.
Na co dzień pracuje w sulęcińskiej firmie. W wolnych chwilach maluje, rysuje, tworzy szkice i karykatury. W niekonwencjonalny sposób maluje również na kulach i ścianach. Jej prace wielokrotnie były prezentowane podczas imprez lokalnych.
Z okazji trzydziestych urodzin Agnieszki, w sali kameralnej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, odbył się wernisaż jej prac pod nazwą „30 na 30”, czyli trzydzieści prac, na trzydziestolecie.
Wystawę odwiedzili znajomi, uczniowie specjalnego ośrodka, przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Dąbroś, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Aleksandra Jasicka, dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej Grażyna Sobieraj, radny Krystian Bielecki, koleżanki i koledzy. Były kwiaty, życzenia, szampan i urodzinowy tort, a przede wszystkim była Agnieszka i jej wystawa.
MACIEK BARDEN