RZEPIN Pamiętamy o ważnej rocznicy

Świętowaliśmy niepodległość

Obchodziliśmy 97. rocznicę odzyskania niepodległości

Rzepińskie obchody święta rozpoczęły się mszą w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Oprawę muzyczną zapewnił chór Wrzosy oraz schola.
W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele Związku Inwalidów Wojennych, Związku Kombatantów RP, Urzędu Miejskiego, Rady Miejskiej, Izby Celnej, lubuskiego Związku Zawodowego Służby Celnej, jednostek oświatowych i komisariatu policji. Były poczty sztandarowe OSP w Kowalowie, w Lubiechni Wielkiej, Koła Łowieckiego „Jeleń” w Rzepinie, Liceum Ogólnokształcącego w Rzepinie, Technikum Leśnego w Starościnie, Gimnazjum w Rzepinie, Szkoły Podstawowej w Rzepinie, Szkoły Podstawowej w Kowalowie oraz Gimnazjum w Kowalowie.
Uczestnicy uroczystości wysłuchali przemówienia burmistrza Sławomira Dudzisa. Obchody uświetnił występ dzieci z klas pierwszych SP nr 1, a ich zwieńczeniem było symboliczne puszczenie 97 biało-czerwonych balonów, do których dołączone zostały karteczki z prośbą o odesłanie na adres Urzędu Miejskiego w Rzepinie. Szczęśliwy znalazca otrzyma mały upominek.
O godz. 15.30 w hali sportowej odbył się Towarzyski turniej piłki nożnej. O złoty puchar rywalizowały drużyny: Urzędu Miejskiego, księży parafii Rzepin i zaproszonych gości oraz Izby Celnej w Rzepinie. Zwycięstwo odniosła drużyna księży, na drugim miejscu znalazła się ekipa Urzędu Miejskiego, a trzecie miejsce na podium zajęła drużyna Izby Celnej (red.).