KRZESZYCE Spotkanie DKK w Muszkowie

k2Nastrojowa powieść na długie wieczory

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w filii biblioteki w Muszkowie odbyło się 5 listopada. Rozmawialiśmy o książce D. Hewson ,,Domek dla lalek’’

Jest to mroczna i nastrojowa powieść, rzecz dzieje się Amsterdamie, gdzie zaginęła Anneliese, szesnastoletnia córka policjanta Pietera Vosa. Poszukiwania nie dały żadnych rezultatów. Ostatecznie porzucił on pracę w policji i zamieszkał na łodzi w Jordaanie. Pewnego dnia spotykał się z Laurą Bakker, osobliwą policjantką z niewielkiego prowincjonalnego miasta, która powiadomiła go o zaginięciu córki ważnego polityka. Okoliczności zniknięcia nastoletniej Kati Prins bardzo przypominały sprawę jego córki. Włączając się w śledztwo miał nadzieję, że cudem znajdzie wskazówkę prowadzącą do wyjaśnienia sprawy córki.
Nie zdradzając szczegółów tej powieści, zachęcamy do jej przeczytania.
Klubowiczki, po dyskusji nad książką, zostały zaproszone do spotkania z pieśnią i piosenką patriotyczną, już na przywitanie na ich piersi pojawiła się kokarda narodowa. Wspólnie śpiewaliśmy takie pieśni jak m.in. ,,Czerwone maki na Monte Cassino”, ,,Biały Krzyż”, ,,Rozkwitały pąki białych róż”,,,O mój rozmarynie”.
Takie momenty zawsze budzą łzy w oczach, wspomnienia oraz zadumę za poległych w imię Polski.
Na następne spotkanie zapraszamy 10 grudnia (red.).