CYBINKA Obchody Narodowego Święta Niepodległości

cyb4Świętujemy niepodległą

To jedno z najważniejszych polskich świąt

Tegoroczne obchody rozpoczęła msza za ojczyznę w kościele parafialnym w Cybince. Tuż po niej wszyscy przemaszerowali pod kamień z pamiątkową tablicą upamiętniającą walczących o niepodległość, gdzie delegacje złożyły kwiaty i oddały hołd tym, którzy oddali swoje życie za wolność ojczyzny.
Druga część uroczystości odbyła się na terenach utwardzonych przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince. Na wszystkich czekał ciepły napój i posiłek oraz pokaz nowoczesnego sprzętu wojskowego, zorganizowany przez 11 Lubuską Dywizję Kawalerii Pancernej z Żagania. Poza możliwością obejrzenia sprzętu wojskowego, czyli m. in. rosomaka, sprzętu nurków i saperów, młodzi obywatele mogli ubrać się w strój sapera i znaleźć wykrywaczem poukrywane w ziemi metale, które mogli wymienić na dyplom oraz garść słodyczy!
W południe burmistrz Marek Kołodziejczyk oficjalnie powitał zaproszonych gości oraz obecnych na obchodach mieszkańców. Następnie przemawiał prezes koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Alfons Łazarczyk.
W dalszej części można było wysłuchać spektaklu słowno-muzycznego przygotowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Zespół Szkół w Cybince, Placówkę Wsparcia Dziennego “Promyk” w Cybince oraz Zespoły „Lubuszanki” i „Antidotum”.
Ważnym wydarzeniem towarzyszącym obchodom rocznicy odzyskania niepodległości był jubileusz 25-lecia samorządności. Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Śliwińska przedstawiła najważniejsze dokonania ostatnich 25 lat. Specjalnie z tej okazji została przygotowana wystawa podsumowująca 25 lat pracy samorządu.
MGOK Cybinka