SULĘCIN XXII Festiwal DPS biesiadnie

sul7Wszyscy wygrali ten konkurs

W sali widowiskowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury odbył się XXII Festiwal Form Artystycznych Domów Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego. Wzięło w nim udział ponad dwustu wykonawców z dwudziestu domów pomocy społecznej

Podczas oficjalnego otwarcia gospodarze festiwalu: starosta sulęciński Patryk Lewicki i dyrektor DPS w Tursku Dariusz Obiegło, ze względu na biesiadną jego formę, wystąpili w strojach ludowych.
Na estradzie ośrodka kultury zaprezentowały się DPS-y z Kożuchowa, Wschowy, Rokitna, Jordanowa, Kostrzyna nad Odrą, Gorzowa Wlkp., Glińska, Bełcze, Trzebiechowa, Dobiegniewa, Toporowa, Szczawna, Miłowic, Międzyrzecza, Lubska, Skwierzyny, Kamienia Wielkiego i Turska.
Jury, po przesłuchaniu wszystkich wykonawców, pierwsze miejsce w kategorii teatralno-tanecznej przyznało zespołowi DPS w Korzuchowie, a w kategorii wokalno-instrumentalnej zespołowi z DPS w Dobiegniewie.
DPS w Kożuchowie otrzymał specjalną nagrodę od Stowarzyszenia Rozwoju Garnizonu Wędrzyn „Wiarus”.
Pierwsze miejsce za najzabawniejszy biesiadny okrzyk otrzymał zespół z DPS w Glińsku.
Każdy dom pomocy społecznej otrzymał kosz produktów spożywczych oraz dyplom udziału w festiwalu. Specjalną podziękowanie, prezent i puchar starosty sulęcińskiego za zorganizowanie festiwalu, otrzymało Stowarzyszenie Przyjaciół Turskiego Domu. Członek Zarządu Powiatu Tomasz Prozorowicz wręczył organizatorom kwiaty oraz prezent w formie podziękowania za wkład pracy w przygotowaniach do festiwalu.
Festiwal odbył się pod patronatem wojewody lubuskiego Katarzyny Osos. Uczestniczył w nim poseł Bogusław Wontor.
Festiwal współorganizowany był z środków PERON.
MACIEJ BARDEN