SULĘCIN Poezja Władysława Urbaniaka

sul5Nastrojowe spotkanie

W ramach Tygodnia Seniora, w Klubie „U Bulka” odbył się wieczór poezji i prozy Władysława Urbaniaka, laureata trzeciej nagrody w Lubuskim Konkursie Literackim im. Joanny Szczepaniak

Organizatorem konkursu byli: zarząd Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz redakcja kwartalnika „Inspiracje”. Nagrodę sulęciński poeta otrzymał za opowiadanie pisane prozą pt: „Ambroży”, nawiązujące do symbiozy człowieka ze zwierzętami. Opowiadanie ukazało się drukiem w „Inspiracjach”.
Po prezentacji nagrodzonego opowiadania, autor przedstawił swoje trzy wiersze: „Pacierz więzienny”, „Refleksja” i „Ballada”, a kilka innych przeczytali znajomi autora oraz małżonka Urszula, wnuczka Paulina i wnukowie Hubert i Mateusz.
W trakcie wieczoru poeta otrzymał specjalną nagrodę od córek Małgorzaty i Agnieszki, którą była oprawiona w drewno replika nagrodzonego opowiadania. Autorem repliki jest Monika Stegeman.
Podczas poetyckiego wieczoru wiersze poety przeplatane były lirycznymi piosenkami w wykonaniu sulęcińskich solistek: Diany Chajec, Katarzyny Gardzielewskiej, Marty Sztrauch-Tomczak i córki poety, Małgorzaty Gąsiorek. Miłym zaskoczeniem był powrót na estradę Marty Sztrauch-Tomaczak i Małgorzaty Gąsiorek, które prawie dwadzieścia lat temu zakończyły swoją wokalną przygodę z piosenką.
MACIEK BARDEN