SULĘCIN Partnerstwo lokalne

sul3Rozwijamy kulturę

Nowe przedsięwzięcie „Partnerstwo lokalne”, zainicjowane przez dyrektora Sulęcińskiego Ośrodka Kultury Jacka Filipka, można śmiało nazwać początkiem rozwoju życia kulturalnego na terenie miasta i gminy

26 września, podczas Otwartego Dnia Ośrodka, w jego murach pojawiło się wiele osób, którym dobro sulęcińskiej kultury leży na sercu. Podczas spotkania rozpoczynającego „Partnerstwo lokalne” przedstawiono zasady współpracy ze wszystkimi lokalnymi środowiskami, jak również omówiono ankietę, którą przeprowadzono przy pomocy Internetu.
Nie ulega wątpliwości, że jest dużo do zrobienia i tylko dobre partnerstwo może spowodować, aby sulęcińska kultura wróciła na swoje tory.
Ośrodek kultury jest placówką, która każdego dnia ma służyć wszystkim. Razem z ośrodkiem działa Biblioteka Publiczna, której rola nie skupia się tyko na wypożyczaniu książek, ale również na inicjowaniu nowych form kulturalnych, a tym samym przyciągnięciu do siebie nie tylko stałego czytelnika, ale również innych odbiorców.
Takie inicjatywy mają i miały już miejsce. Na terenie miasta i gminy działa wielu twórców życia kulturalnego, których należałby skupić wokół domu kultury i zacząć działać na zasadzie partnerstwa i wspólnej realizacji prezentowania środowiska. Jeżeli sami nie stworzymy takiej współpracy, nikt inny za nas tego nie robi.
W trakcie spotkania, w sali widowiskowej, wystąpiły dzieci ze Studia Piosenki działającego przy domu kultury, jak również zaproszona na tę okazję Międzyrzecka Grupa Taneczna TRANS, którą prowadzą: Anna Budnowska, Sylwia Kowalczyk, Katarzyna Piechowiak, Sylwia Konieczna oraz asystentki: Dagmara Śron i Paulina Wałasek.
MACIEK BARDEN