SŁUBICE Spotkanie DKK

bibo1Namawiamy Polaków do czytania

Wrześniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w słubickiej książnicy przebiegło w niezwykle ciepłej atmosferze. Przyjemnie było znowu spotkać się po wakacyjnej przerwie. W naszym gronie powitaliśmy nowego klubowicza

Ostatnio ukazała się publikacja „Szwecja czyta. Polska czyta” pod red. Katarzyny Tubylewicz oraz Agaty Diduszko-Zyglewskiej. Szwecja jest jednym z krajów, które mają najwyższy poziom czytelnictwa. Jak zaznaczyła Katarzyna Tubylewicz w jednym z wywiadów: „to kraj, w którym czytanie jest ważne, modne i prestiżowe. (…) Nie chodzi o to, żeby Szwedzi nas uczyli, ale warto porównać sytuacje czytelnictwa (…) w Polsce i Szwecji, a także zaczerpnąć inspirację z niektórych szwedzkich rozwiązań”. W szwedzkiej prasie codziennie drukowane są obszerne recenzje książek, a w polskiej pojawiają się jedynie krótkie notki. Z doświadczenia naszych klubowych spotkań wiemy, że książki promowane w odpowiedni sposób znajdują szerokie grono nowych czytelników.
Dla nas miłym akcentem był wspomniany w wywiadzie projekt Dyskusyjnych Klubów Książki, który dla autorki książki jest rewelacyjny. No właśnie, naszych klubowiczów nie trzeba namawiać do czytania.
Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się w słubickiej bibliotece 28 października o godz. 16.00. Tematem spotkania będzie książka Jennifer Teege oraz Nicoli Sellmair „Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił” (red.).