SŁUBICE Odznaczenia, podsumowania i zabawa

ZNPBal z okazji 110-lecia ZNP

Bieżący rok przebiegał pod hasłem obchodów 110-lecia powstania Związku Nauczycielstwa Polskiego i 70-lecia jego działalności na Ziemi Słubickiej

Zwieńczeniem rocznicowych obchodów była uroczystość zorganizowana 2 października. Było to spotkanie wyjątkowe, na którym gościli nie tylko członkowie związku, ale także prezes Okręgu Lubuskiego ZNP- Bożena Mania, przedstawiciele władz samorządowych, a także szefowie zaprzyjaźnionych stowarzyszeń i organizacji pozarządowych.
W części oficjalnej prezes oddziału Weronika Bursztynowicz, w swoim przemówieniu, przypomniała historię ZNP, uhonorowała też trzy seniorki: Teresę Rukawisznikow, Honoratę Pasiciel oraz Bogusławę Grybko „Odznaką za 50-lecie przynależności do ZNP”. Najwyższym odznaczaniem związkowym „Złotą Odznaką” wyróżniono dziewięć osób: Elżbietę Górecką, Annę Jośko, Elżbietę Mrukowicz, Izabelę Szczepanik, Magdalenę Górecką, Aldonę Przechrztę, Beatę Steć, Irenę Dagiel i Jadwigę Ugorska.
Wiele osób wypowiadało się bardzo ciepło o działalności ZNP na rzecz słubickiej oświaty. Na ręce Weroniki Bursztynowicz złożono gratulacje i podziękowania za integrację środowiska lokalnego oraz realizację wielu inicjatyw społecznych.
Po części oficjalnej rozpoczął się bal, jedną z licznych atrakcji był tort upieczony specjalnie na tą okazję. Zabawa trwała do rana, wspaniale bawiło się na niej kilka pokoleń pracowników oświaty. Oprawę muzyczną spotkania przygotowali nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Słubicach.
Podczas balu przeprowadzono również zbiórkę pieniędzy na budowę „Pomnika Zesłańców Sybiru i Niepodległości”.
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości.
KRYSTYNA KIBA