SŁUBICE Dzień pieczonego ziemniaka i jabłka

Sposób na integrację

W jesienny, słoneczny i ciepły środowy dzień uczniowie z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wzięli udział w zabawach integracyjnych z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka i Jabłka

Dzień Pieczonego Ziemniaka odbył się po raz pierwszy w naszej szkole i wzbudził duży entuzjazm wśród uczniów. Cała społeczność ośrodka brała udział w konkursie zorganizowanym przez Marię Buszczak i odpowiadała na pytanie: dlaczego warto jeść jabłka?
Wiele emocji i radości wzbudziły rywalizacje sportowe zorganizowane przez Dagmarę Zając, Agnieszkę Knebel i Bożenę Rapę, podczas których bardzo ważnym atrybutem był ziemniak.
Dzieci z przedszkola, szkoły podstawowej oraz szkoły zawodowej, wraz z nauczycielami, tworzyły kartoflane stworki, obierały najdłuższą obierkę ziemniaczaną, biegały z ziemniakiem na łyżce, skakały w workach. Aby uprzyjemnić obchody tego święta, wszyscy częstowali się pieczonymi jabłkami i pyrami z dodatkiem masełka i odrobiną soli.
Była radość, zdrowa, bezpieczna rywalizacja i zabawa, a czas spędzony tego dnia w szkole z pewnością możemy uznać za niepowtarzalny (red.).