RZEPIN Ćwiczenia na stadionie

Jak chronić imprezy

Na stadionie w Rzepinie zostały przeprowadzone ćwiczenia nieetatowego pododdziału policji. Wzięli w nich udział policjanci oraz klasy policyjne z Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Ich celem było przećwiczenie sprawnego zabezpieczania imprez masowych

Policjanci z NPP, wyposażeni w tarcze, kaski i środki przymusu bezpośredniego, pod czujnym okiem mł. asp. Andrzeja Maciejewskiego oraz mł. asp. Marcina Kowalewskiego z Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. ćwiczyli w Rzepinie trudny manewr opanowania zamieszek na stadionie.
W ramach przygotowań do zabezpieczenia meczy tzw. podwyższonego ryzyka mundurowi przez kilka godzin ćwiczyli szyki policyjne i współdziałanie w oddziałach zwartych.
Na koniec ćwiczeń przeprowadzono symulację zakłócenia porządku na meczu piłki nożnej. W rolę agresywnych kibiców wcielili się uczniowie klas policyjnych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie. Napastliwi kibice atakowali policjantów, rzucając w nich butelkami oraz próbowali przedostać się przez policyjny kordon na płytę boiska.
Podczas kilkugodzinnego szkolenia policjanci ćwiczyli również wyprowadzanie z trybun agresywnych kibiców.
Ćwiczeniom przyglądał się burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis (red.).