KRZESZYCE Wizyta Joanny Olech

k3Pisanie przez przypadek

Spotkania autorskie zachęcają dzieci i młodzież do czytania 

Mamy nadzieję, że młodzi czytelnicy będą chętniej sięgali po publikacje autorów, których bezpośrednio poznali

6 października gościliśmy znaną i lubianą autorkę książek dla dzieci i młodzieży Joannę Olech. Tym razem spotkanie nie odbyło się w bibliotece, przyszliśmy z wizytą do Zespołu Szkół Samorządowych.
Spotkanie z autorką nie należało do zwykłych, gdyż Olech od pierwszej minuty zaskarbiła sobie sympatię uczestników, wciągając ich do wspólnej zabawy. Opowiadała o tym jak została pisarką i przekonała dzieci, że aby pisać książki nie trzeba ukończyć żadnej specjalistycznej szkoły, bo pisarzem może zostać każdy, niezależnie od kwalifikacji i wykonywanego zawodu.
Autorka prezentowała napisane i zilustrowane przez siebie książki, czytała ich fragmenty, między innymi „Dynastię Miziołków”, za którą zdobyła wyróżnienie w konkursie na Dziecięcy Bestseller Roku oraz Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.
Autorka przygotowała dla dzieci krótkie konkursy związane z jej książkami. Zaproponowała też zabawę, w czasie której młodzi czytelnicy wykazali się doskonałą znajomością treści Miziołków.
Czas poświęcony na spotkanie upłynął stanowczo za szybko. Zarówno dzieci jak i dorośli byli zachwyceni autorką, która okazała się sympatyczną, otwartą, wesołą osobą z poczuciem humoru. Już od pierwszych chwil spotkania, swoją osobowością ujęła wszystkie dzieci. Jej spontaniczność i doskonały kontakt z dziećmi sprawiły, że było to spotkanie fascynujące i zapewne twórcze dla wielu uczestników.
Na zakończenie dzieci mogły zadać pytania Pani Joannie, na które autorka chętnie odpowiadała, a było ich naprawdę wiele (red.).