KRZESZYCE Warsztaty w biblotece

k2Rosną mali programiści

Grupa uczniów z Zespółu Szkół Samorządowych wzięła udział w zajęciach z robotyki i programowania, zorganizowanych w ramach projektu GO PRO! Gminne Ośrodki Programowania. Inicjatorem spotkania była biblioteka oraz Stowarzyszenie Pozaformalnej Edukacji MERITUM

GO PRO! ma na celu promowanie idei przekształcania bibliotek publicznych w nowoczesne ośrodki edukacji pozaformalnej, w których odbywałoby się kształcenie i zachęcenie młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych do nauki programowania oraz rozwoju kompetencji informacyjno-komunikacyjnych.
W czasie spotkania dzieci poznawały tajniki cyfrowego świata za pomocą klocków lego mindstorms. Dzieci zapozanały się z czujnikami oraz z ich wykorzystaniem w czasie budowania i ich programowania.
Oprócz młodzieży szkolnej w spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Irena Szpulak – zastępca wójta oraz panie ze stowarzyszenia SAR, działającego przy bibliotece.
Zajęcia były bardzo ciekawe, ciężko było się od nich oderwać. Zainteresowanie robotami wzrosło tuż po zakończeniu warsztatów, dzieci dopytywały, czy jutro będą mogły przyjść znowu na takie zajęcia? (red.).