CYBINKA Wspaniałe wakacje z PRO-EKO

cyb4Wypoczynek na rowerze

Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO zorganizowało letni wypoczynek dla 75 dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat pod nazwą: „Aktywne wakacje na rowerze 2015”

Letni wypoczynek realizowany był przez stowarzyszenie jako zadanie publiczne zlecone przez burmistrza Cybinki.
Już po raz piąty PRO-EKO postawiło na aktywny i zdrowy wypoczynek oraz wakacyjną edukację.
Uczestnicy poznawali uroki, walory turystyczne miejscowości i okolic gminy. Poszerzali swoją wiedzę w dziedzinie ochrony środowiska, ekologii, historii, turystyki, kultury oraz tradycji i obyczajów mieszkańców.
W Radzikowie dzieci zwiedziły zabytkowy kościół oraz odwiedziły „Leśną zagrodę” z różnymi ptakami i zwierzętami. W Sądowie poznawały historię miejscowości i pływały kajakami po rzece Pliszce. W Białkowie odwiedziły Muzeum Poleskie oraz Pałac Agro Naumiec. W Grzmiącej podziwiały „Strusią zagrodę” oraz odwiedziły „Ostoję myśliwską” i zakład stolarski. W Bieganowie poznały produkcję roślinną i zwierzęcą oraz oglądały współczesne i zabytkowe maszyny i sprzęt rolniczy. W zakładzie Prof obserwowały tok produkcyjny i technologiczny szycia specjalistycznej odzieży ochronnej.
Podczas zajęć z edukatorem leśnym na „Gęsich bagnach”, „Bobrowym szlaku” i w Rezerwacie Młodno odkrywały uroki przyrody leśnej, piękno leśnych szlaków rowerowych i wodnych.
Na stawach łowiły ryby i degustowały wędzone pstrągi. Pod opieką ratowników, opiekunów i rodziców, korzystały z kąpieli wodnych i słonecznych nad jeziorem w Ośnie Lubuskim.
PRO-EKO wyraża słowa uznania i podziękowania dla wychowawców, opiekunów, rodziców, instytucji, policji, zakładów pracy i wolontariuszy za bezinteresowną pomoc w realizacji letniego wypoczynku.
Były to wspaniałe wakacje na rowerze, w kajaku, w lesie i nad wodą (red.).