CYBINKA Wędkowali parami o puchar burmistrza

cyb3Nocne zawody

W nocy z 12 na 13 września na rzece Odrze odbyły się Nocne Zawody Gruntowe Parami o puchar burmistrza Cybinki. Do zawodów przystąpiło 21 par wędkarzy

Oficjalne otwarcie zmagań wędkarskich miało miejsce przy moście w Kłopocie. Dokonali go Mariusz Kowalewski – prezes PZW przy Nadleśnictwie w Cybince, skarbnik koła Tadeusz Jankowski i w imieniu burmistrza Cybinki sekretarz Sebastian Łukaszewicz.
Prezes i skarbnik koła przedstawili regulamin zawód, następnie przystąpiono do losowania stanowisk. Kolejnym punktem była wspólna kolacja, a następnie wszyscy udali się na wylosowane stanowiska. Łowienie rozpoczęło się o godz. 18.30 i trwało do 8.30 następnego dnia. Zawody odbywały się na tzw. żywej rybie, tzn. po złowieniu i zważeniu przez sędziów rybki wróciły z powrotem do Odry. Oficjalne wręczenie nagród i ogłoszenie wyników odbyło się przy miejscu zbiórki w Kłopocie.
W zawodach zwyciężyła para Dawid Szmyt i Przemysław Szewiński, na drugim miejscu uplasowali się Mariusz Mazurek i Marcin Kwiatkowski, a na trzecim stopniu podium stanęli Piotr Pałubiak i Łukasz Kantor.
Rybę nocy – leszcza o wadze 2 kg 480 g złowiła para Dariusz Górowski i Piotr Kołowca.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy dziękujemy za udział w zawodach (red.).