CYBINKA Nowy wizerunek wsi Kłopot!

cyb6Urokliwa wieś pięknieje

Mieszkańcy Kłopotu postarali się, by ich wieś była sławna nie tylko z powodu licznej gromady bocianów

Skrzyknęli się i podzielili obowiązkami – jedni zapewnili fundusze, inni włożyli swoją pracę i powstał pięknie zagospodarowany tzw. „trójkąt” na głównym skrzyżowaniu.
Co prawda efekt wzbudza podziw i mieszkańcy słyszą wiele komplementów, jednak mają jeszcze kilka pomysłów na skwer. W trakcie wspólnego działania powstał pomysł na przystanek. Szczęśliwie się złożyło, iż wśród mieszkańców chętnych do finansowania i pracy jest również artysta, który przełożył swoją wizję malarską na ściany, miały być tylko elewacje zewnętrzne z malowidłami, jednakże „apetyt rośnie w miarę jedzenia” i obiekt w całości zyskał nowy wizerunek.
To jednak nie koniec niespodzianek, które można podziwiać w tej urokliwej wsi. Mieszkańcy mają w końcu swoje wejście do sali wiejskiej. Problem rozwiązał nowy burmistrz Cybinki. Usłyszał od mieszkańców – „sala jest, ale nie ma do niej wejścia”, zgodnie z obietnicą dołożył starań i… dziś, w miejscu jednego z okien, znajdują się drzwi wejściowe, są też schody i daszek nad drzwiami (red.).